Homosexuálové bojkotují Shadow Complex

• jacksilverburgh 28 srp 2009 18:00:07 5 příspěvky
    Viděn před 3 týdny
    Zaregistrován před 11 lety
    Americké dúhové organizácie ostro odsúdili hru Shadow Complex, ktorá je súčasťou hracej konzoly Xbox 360. Hlavným dôvodom ich nespokojnosti je Orson Scott Card autor sci-fi príbehu podľa ktorého hra vznikala. Ide o spisovateľa, ktorý je preslávený svojím homofóbnym vystupovaním a aktivitami, ktoré boli namierené proti homosexuálnym sobášom.
    Napriek úspechu hra odštartovala aj množstvo diskusií o tom, či z morálneho hľadiska nie je divné podporovať dielo takého človeka, ktorý je ohniskom diskriminácie a homofóbie.
    Kim Wong americký aktivista za práva gayov povedal, že on osobne by nedokázal finančne podporovať dielo, ktoré vytvoril človek s tak neľudskými názormi.
    Spisovateľ Orson Scott Card sa vtedy stal terčom homosexuálov, keď zverejnil svoj názor, že homosexuálne orientovaných sa nedá brať za plnohodnotných a rovnoprávnych občanov. Ich práva označil za „kolektívne bláznovstvo“. Okrem toho finančne podporuje organizácie, ktoré bojujú za neprijatie, alebo zakázanie homosexuálnych partnerstiev a sobášov.
    Zdroj: Rádio ROGY

No je to normální? Jako, nekupujte si to, když nechcete, ale dělat z toho homofóbní propagandu? To se to zase někomu hodilo, co?
    Mě osobně je teda úplně šumák, co si Orson Scott Card říká o gayích. Hlavně, že je hra dobrá, ne? Krom toho to procento gayů, co už má Xbox a ještě nakupuje na Live nebude tak velký.
    Co myslíte?
    Nechali byste se ovlivnit názory osoby, která "jen" spolupracuje na hře až do té míry, že byste hru bojkotovali?
  • Smazaný uživatel 28 srpen 2009 19:02:03
    Pokud ta hra v sobe neskrývá zádné diskriminacní predsudky, tak by mi to ani nevadilo.
  • jacksilverburgh 28 srp 2009 20:45:41 5 příspěvky
    Viděn před 3 týdny
    ta hra s tím nemá absolutně nic společného...jen autor scénáře je homofób.
  • VLAN 5 zář 2009 19:03:59 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    V dnešní době je lepší tvrdit : At si řiká kdo chce co chce, protože dneska nekdo neco rekne, pak to nekdo upraví a už je na titulní straně bulváru
  • Smazaný uživatel 5 září 2009 19:05:56
    Tak to by se nejspís nemelo ríkat nic, ne?
  • VLAN 6 zář 2009 05:41:33 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    Tim jsem chtěl říct že dnešní svoboda slova se změnila v svobodu pomlouvání
  • jacksilverburgh 6 zář 2009 06:46:42 5 příspěvky
    Viděn před 3 týdny
    ono asi bude rozdíl v "nemám rád gaye" a "pošlete je do plynu" :)
  • VLAN 6 zář 2009 08:00:23 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    to je určitě rozdíl :D
  • Smazaný uživatel 6 září 2009 08:04:24
    No, jedno je jisté. Moc zásadové tohle neni. Navíc je otázkou, zda-li tam skutecne nic homofobního není. Orson Scott Card je divná osobnost, dusevne podle mne nezdraví a v mnoha ohledech naprosto sílený (uz jen kvuli svému mormonskému presvedcení). Ono je to totiz neco podobného, jako kdyby se udelala hra podle knihy sepsané Hitlerem a reklo se, ze jí sepsal v dobe, kdy jeste v jeho mozku neproudily zádné predstavy o nacismu.
  • VLAN 6 zář 2009 08:06:25 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    Nevím jestli nejlepší ho porovnávat s Hitlerem, ale máš pravdu, když to řekne veřejně tak asi moc normální nebude...
  • Smazaný uživatel 6 září 2009 12:02:51
    O porovnání tu nejde. Slo mi o fakt, ze tu hru jsem nehrál a knihu taky necetl, takze nemohu posoudit, zda-li se tam zádný diskriminacní materiál nenachází.
  • VLAN 6 zář 2009 14:44:08 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    ano, to nejde posoudit, já jsem také nehrál a asi hrát nebudu..
  • jacksilverburgh 7 zář 2009 08:10:31 5 příspěvky
    Viděn před 3 týdny
    no ve hře prý nic není. Ta s tím nemá nic společnýho.. :)
  • Smazaný uživatel 7 září 2009 13:20:04
    Ja jsem presvedcen, ze jakekoliv omezeni moznosti sebevyjadreni cloveka je uz v principu spatne a v soucasne podobe mi uz mnoho takovych veci pripomina masovou pseudohumanistickou hysterii. Hrajeme si na liberalni moderni, spolecnost (coz nas mimochodem posle brzy solidne do pekel), pritom tahle filozofie konci na spicce naseho nosu. Pokud treba hypoteticky napisu, ze s nekterymi myslenkami Adolfa Hitlera souhlasim a ze bych homosexualy do toho plynu poslal, protoze ... - prosim, vyvratte mi to dialogem a argumenty, ale ne zakazem ci nicim nepodlozenym odsouzenim! Kdo jste, ze se citite kompetentni k tomu posoudit, co je spravne rikat a co ne, co je dobre a co naopak uz zrudne, a vubec k tomu neuvest zadne racionalni duvody. :-)

Navic bojkot dila jen a pouze kvuli nesympatii k postojum jeho autora, bez ohledu na podstatu dila samotneho, je opravdu velmi, velmi uzkoprsy.
  • VLAN 7 zář 2009 15:18:35 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    tak v tom s tebou nesouhlasím, když maj mít lidi rovnoprávnost tak nemá támhle řikat že by poslal homosexuály do plynu, ono se na každýho něco najde co něni správný, ale myslim si že člověk by se takle veřejně vyjadřovat neměl
  • jacksilverburgh 12 zář 2009 17:18:15 5 příspěvky
    Viděn před 3 týdny
    Je vidět, že víš o čem mluvíš THX-1138. Máš pravdu, ale v dnešní době by člověk určitě neměl říkat takhle otevřeně, že by někoho poslal do plynu. Nemáš homos. rád - ok, je to proti Bohu - ok, ale veřejná poprava je asi trochu moc.

každopádně není zas tak špatný, aby homosexuální komunita jednou slyšela taky střízlivý názor na ně...
  • pedroCZ 12 zář 2009 17:46:21 25 příspěvky
    Viděn před 3 lety
    jáý jsem pro. je hnusný si dělat srandu z gayů. já si taky neutahuju z toho, že se plazíte za ženskýma a ponižujete se, tak co!!!
  • Smazaný uživatel 12 září 2009 19:13:57
    jacksilverburgh: Me konkretne gayove az tak nezajimaji, je to jejich vec. Nemam ostatne dostatek informaci, abych mohl vynest nejaky soud. Znam osobne jen dva a jsou relativne normalni. :-) Verejne bych nechal popravit snad jen pana demagoga pedraCZ za takove prispevky. :P
  • Ahurmen 13 zář 2009 10:12:47 368 příspěvky
    Viděn před 3 lety
    Každý potřebuje peníze a ten komu to pálí jednou příjde na to, že nejjednodušší cesta jak přijít k penězům je zažalovat nějakou firmu (v americe) za porušení patentu, nesprávný popis použití předmětu, anti-homosexuální obsah či porušení patentu.
    Prostě jen zkouší, jestli náhodou by z toho nešlo něco málo vyždímat :)
Přihlaste se pro reagování

Sometimes posts may contain links to online retail stores. If you click on one and make a purchase we may receive a small commission. For more information, go here.