Moralisté - násilí a erotika ve hrách Stránka 3

• VLAN 29 zář 2009 15:10:45 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    Zaregistrován před 11 lety
    Já myslím, že i někteří lidé v česku, hlavně větší těch ,,starších´´(myslím důchodců) kterých je asi 95 % proti internetu a tvrdí že to kazí mládež a lidi atd...ale naštěstí už u nás lidí s těmito názory není moc, jako např v Německu. U nás to typuju tak na 20% populace.
  • Marcelzvon 30 zář 2009 19:09:51 414 příspěvky
    Viděn před 10 lety
    No Přááátelé, přiměřeného násilí a hazardu...vo tom to je, že...o Výchově v Rodinách a o nabídce Médií v Tržním- trhním hospodářství. Dokaváď převyšovalo ,,Dobro,, nad ,,Zlem,, v nabídce Trhu a Rodiče měli čas na výchovu svých dětí a věnovali se jim i bylo z čeho vybírat
    ...bylo to v pořádku. Tím navýšením Práhu,,Zla,,všude jsou i Ti rodičové méně ve střehu a nejen, že nestíhaj, ale je jim to šumafuk, čím se robátka zabejvaj. Viděl jsem krásnej šot na 24 TV(před pár dnama) v pořadu o Herních návycích: Mamina měla svalnatý řeči jak pečuje o svého 5-tiletého kochance, a mladej v pozadí mastil GTA na tatíkově konzoli a ji to nechalo ouplně v klidu, hech. To mi teda spadli sáňky. Je to prostě kolotoč Nabídka a poptávka + ten Čas, z kterýho se rodič může vykoupit fajne hrou, kterou, kdyby si ji sám zahrál, by asi svému dítku zatrhnul. 2. příklad: barnumská reklama na,,STUBB,,..., která hypovala ve všech Mágách a každej mladej si moh zahrát i demo, tak proč dávaj ke hrám v Česku ratingy?! asi kvůli Alibi...atd. Žádnej Mladej , sám o sobě nebude hrát staré Pecky, když mu to nikdo neukáže, ale šáhne po tom Hypu, třeba jen , proto, že ty ostatní o tom mluví ve škole a na netu, co je to za,,parádu,,. Ta samá situace je u kouření a fetu...A základ je opět v rodině...Bohužel. Starec Marcel od Zvonu, taky důchodce a je nás víc, he. Co skončili na Netu, protože na jinou zábavu, nemaj peníze.
  • VLAN 30 zář 2009 20:18:23 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    Marcelzvon- v něčem máš pravdu a v něčem ne. Ty to asi bereš za špatné, ale někteří rodiče se své děti snaží chránit tím že je doma zavrou k počítači či konzoli, chápu ty to vidíš jako zápor, já v něčem klad ale tak to jsou jen naše názory.
  • Marcelzvon 30 zář 2009 22:41:29 414 příspěvky
    Viděn před 10 lety
    Ajajaj Vlane, nebyla řeč o dětech u kompu , ale o tom co je nechaj na nich hrát(přeci jen Prcek v.s. GTA je silná káva navíc v doc. v TV, a úplně bez komentu?!)...To je zase o čase a penězích, že v dnešní době Stát nepodporuje zájmovou činnost ve Volnočasu, že nejsou Volnočasový centra, a potom jsou rodiče rádi , že děcka najdou aspoň doma u kompu, že..., ale u čeho?! viz výše. Navíc si děcka nevědí jak si hrát v báraku či venku, když se jich pár v partě náhodou sejde, nemá je to totiž kdo naučit, a nemaj se to od koho naučit , když nechoděj do oddílů a kroužků, atd. Ale to již jsme u ,,Násilí,,páchaném na Dětech, samotným Státem, he. Starec Marcel od Zvonu.
  • VLAN 1 říj 2009 13:23:05 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    Ano, ale když děti nebou chtít jít do nějakého zájmového kroužku tak tam nepůjdou, vím sám z vlastní zkušenosti že děti, když mají chodit do kroužku, tak je tam rodiče musí poslat třeba v 8letech, protože ve 13 je tam nikdo nedokope.Prostě starýho psa novejm kouskum nenaučíš.
  • Smazaný uživatel 1 říjen 2009 18:07:23
    VLAN: 1. V 13 není vetsina detí starým psem. 2. Marcel má pravdu v jednom, dneska nemá mládez co delat, zádný aktivity tu pro ne nejsou a tak se venují kourení a podobným koníckum. 3. Význám tvého posledního príspevku moc argumentu nemá, protoze jak Marcel sám rekl, at si deti na PC hrajou, jen nemusí zrovna GTA a Postala.

MarcelZvon: 1. Je otázka, kdyby tyhle zájmové krouzky byli, zda-li by deti o ne vubec projevovali zájem. 2. Kdo si hraje, nezlobí. U GTA to platí dvojnásob :-) 3. Je lepší urazit v Postalovi hlavu lopatou, než si to jít vyzkouset takríkajíc na ostro.
  • VLAN 1 říj 2009 18:11:19 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    Kubulus- myslíš že kdyby tě někdo přemlouval ve 13 aby jsi chodil třena na Skaut tak že by jsi tam chodil? já myslím že ne. Ale když tděti ke koníčkům rodiče vedou od mládí tak e děti pak nepoflakujíi po ulicích a nedělají to čehož nakonec litují.
  • Smazaný uživatel 1 říjen 2009 18:30:30
    VLAN: skaut mne prijde zrovna jako univerzální konicek, na který si muze chodit jak chce a kdo chce (a kdy chce). Sport je neco jiného, je jasné, ze zacít se ucit fodbal ve 13 je uz moc pozde.

Nerekl bych, ze konícky dokázou nejak zvlášt zabránit treba "drogám" ci "kourení". Tady zase spíš zálezí na rodicích.
  • PlayerRiada 2 říj 2009 16:46:39 307 příspěvky
    Viděn před 7 lety
    Rodice kaslou na deti cim dal tim vic. Problemy je nejjednodussi hodit na TV nebo na hry ne hledat chybu u sebe. Hodne deti ma TV u sebe v pokoji aby meli rodice klid, nezajima je co dite sleduje a pak se divi. Ja se na filmy divam se synem, mame stejne zajmy, hrajem spolu na konzolich. Opravdu si to uzivame, hodne cteme a neverim, ze by z nej vyrostl pitomec co potrebuje drogy apod. Radi si i obcas zastrilime /ve hre/ a urcite hry nezvysuji agresivitu /u normalniho jednice/. Prekvapilo me chovani synova kamarada, chtel si u nas zahrat a kdyz zastrelil nepritele tak do nej stale strílel a vylozene si užival jak se mrtve tělo rozpadá a ve hre ho nezajimalo nic jen niceni a zohavovani mrtvol. Na 8 -leteho kluka me to dost sokovalo. Jenze tenhle kluk je doma porad sam a jen hraje.
  • Marcelzvon 2 říj 2009 17:13:48 414 příspěvky
    Viděn před 10 lety
    No Omlouvám se , že jsem Vám to tady přehodil na ,,vedlejší,,kolej...Jo P.Riada je to tak, rozumné a,,nenásilné,,vedení i ve hrách a v mediích je vhodné, že...když to mají Média a Stát na háku. Jsou věci , které se tržně dělat nedají. Navíc by měla být každá chvíle s Dítětem i u toho počítače, radostí a za všechny prachy , viď Docu Leebighu, jak já Vám chlapy závidím...Starec Marcel od Zvonu.
    Edit: VLANe, je spíš otázkou výběr a motivace, než věk dítěte(no v dnešní době především co Tě bude ta zájmovka-volnočasovka stát-protože Stát nedá ani korunu...)! He Já např. začal chodit k Foglarovi taky málem ve 13. A děti do mýho oddílu mi přicházeli od 8-15 let...
  • Smazaný uživatel 2 říjen 2009 19:28:34
    leebigh: Zálezí na tom, jak si díte hru bere. Na internetu jsem cetl o tom, jak syn nejakého velkého hráce (ba dokonce redaktora) pristupuje ke hrám s nechápavostí. V The Sims napríklad ihned premýslí nad tím, jak by vyvrazdil celou rodinu, nejlépe rozlehlým pozárem ci vyhladovením. Takze nutne o nejaký krvák jít nemusí. Dalsí vec. Napríklad nechápu, proc treba zrovna Mass Effect (no jo, opet jsme u nej) je tak hrozne strezená hra, jez schytá rating 18+. Jezis, co je tak pohorsujícího? Chápu to dejme tomu u Zaklínace, ale proc zrovna Mass Effect? Kvuli rasistickému podtextu, násilí nebo nejakým intimitám? Ale prosím vás. Jinak GTA IV je jedna z nejinteligentnejsích (neRPG) her, které jsem mel tu cest videt.

Edit: Ale je samozrejmé, ze tam umírají lidé, i ti nevinní. Takze z mého pohledu hra pro deti absolutne nevhodná.
  • Smazaný uživatel 2 říjen 2009 22:29:09
    leebigh: To ani nemusí být od tatínka. Nicméne zije v dnesním spolecenském systému, kdy se o podobných vecech muzou bavit treba, dejme tomu ve skole, pricemz to potom berou jen jako humor, ne dusevní zhovadilost a pokrivenost.

Jinak GTA toho má spoustu, nevhodný jazyk, násilí i erotický podtext, takze tady není treba váhat.
  • VLAN 3 říj 2009 05:30:57 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    Já taky hrál třeba i v 12 letech hry s ratingem 18, ale nijak mi to neublížilo(alespoň myslím) :D . Ono ten rating je s píš pro lid(děti) kteří se snaží napodobovat to co vidí.Potom se stává že si 10 leté dítě hraje na Postala, nebo CJ z GTA.Tím vším chci říct, že není člověk jako člověk ale myslím si, že když normální člověk dohraje hru, tak si pak nehraje na jejího hlavního hrdinu, bohužel asi kvůli těmto lidem je vůbec potřeba rating.
  • Smazaný uživatel 3 říjen 2009 09:06:39
    VLAN: No, musím se tebou nesouhlasit. Kdyz uz nekdo takový je, je podle mne jedno, jestli Postala 2 bude hrát ve 13 nebo 18, efekt to bude mít stejný. Ratingy slouzí k jednomu, aby zabránili se dostaní detem k materiálu, kdyz jsou jeste ve vývoji své psychické stránky. Navíc rating nevyjadruje, ze hra není pro hráce nizsího veku, nybrz ze je pro ne nevhodná, tudiz ze ji muzou na zodpovednost rodícu v klidu mít.
  • matmanX 3 říj 2009 16:26:49 336 příspěvky
    Viděn před 3 lety
    Pokud dokáže člověk oddělit hru od skutečnosti, tak nevidím problém proč by je nemohl hrát. Já hraju GTA snad od 7 let a myslím, že sem celkem v pohodě. Ale je pravda, že hry sem málokdy hrál stylem "vyvraždi celé město", narozdíl od některých kámošů, kteří přejížděli a stříleli co viděli. Řekl bych ale, že hry fungují spíš naopak. Když sem naštvaný, tak si místo zmlácení někoho na ulici zahraju CoD a vystřílím pár NPC.
  • Smazaný uživatel 3 říjen 2009 17:21:05
    matmanX: To já se musím priznat, ze kdyz jsem pri hraní GTA IV jel z výletu s práteli zpátky dom (jezdim prekvapive pomalu, do aut nebourám a drzim se na silnici ve svém pruhu), u semaforu do mne naboural nejaký týpek se svou panickou a vasádu mého bouráku nepekne zdemoloval. V tu chvíli mne to tak nadzvedlo, ze jsem vystoupil, chlápky vyndal z auta a zkopal ho takovym způsobem, ze to proste prezít nemohl. To podstatný ale je, ze to schytala i jeho holka (neptejte se mne proc), proste jsem je tam nechal oba ve vlastní krvi lezet, dokud neprijela záchranka. Proc to ríkám? Já jen ze jsem kvuli tomu necítil zádné výcitky.
  • VLAN 3 říj 2009 18:32:57 357 příspěvky
    Viděn před 9 lety
    To co píšeš je podle mě normální, dělám to občas také. když pospíchám taky neřešim pruhy ani semafory, ale když mám čas tak si to vychutnávám a stavím na křivatkách. Souhlasím s tebou, taky mě nejví naštve, když jedu po dálnici a najednou do mě najede auto. Vždy, když to jde tak se postarám o to aby to řidič už víckrát neudělal, řídím se heslem: nemlať spolujezdce ten neřídil :D.
  • PlayerRiada 5 říj 2009 08:53:23 307 příspěvky
    Viděn před 7 lety
    Rating u her pro mne nic neznamena. Synovi je 10 samozrejme jsme zacali s Ratchetem a Harrym Potterem /to je takovy herni pacifista/, ale syn je hodne chytry na svůj vek, cteme treba Stoparova průvodce po galaxii, nebo knihy od R. Asprina a tak kdyz jsme poprve odehrali Bioshock nebo Mass Effect, tak byl nadseny a uz detske hry nemusi. Rozhodnuti jak se nase postava zachova nechavam na nem a nikdy nedela nic jako bad guy. Ta trocha erotiky v ME snad nestoji ani za rec, verim za zakazy nic neresi. Kdyz mu budu jen neco zakazovat tak ho to zacne zajimat, on musi vedet proc nekourit nebo nebrat drogy ne proto ze to mama zakazala, ale proto ze to sam nechce . Hry i filmy si můze vybirat sam když treba z neznalosti sahl po filmu Saw tak jsem mu rekla o cem to je a videt to nechtěl. Casto i rekne ze si nejakou hru nechce koupit protoze se tam jen strili a nema to zadny poradny důvod. To me tesi. Chci se s nim ted vic venovat RPG, nemam s tim skoro zadne zkusenosti, tak to snad nejak zvladnem. Pro zacatek jsme si vybrali Fable 2, doufam, ze to byla dobra volba.
  • Marcelzvon 5 říj 2009 11:21:41 414 příspěvky
    Viděn před 10 lety
    Ahoj P. Riada, no je to v každém případě zajímavé...nejjednodušší a nejefektnější by teď pro Vás bylo, obstarání levného i staršího PC, jak kvůli práci na něm,... Klukovi se to bude sakra hodit ve škole i v životě, tak i kvůli hraní RPG!!!, STG, Logiců a dalších zajímavých a užitečných her i Programů- rád Vás kdykoliv podpořím ve ,,studiu,,.Protože pro věk 10-13 toho je na konzolích směšně málo a za šílený peníze, a s jakýmkoliv PC budete v pohodě, věř mi...
    Sice Ti mohu i v PS 2/3 dobře poradit a pomoci s hrou, leč Psíček je bez konkurence(a za pár kaček), na konzolích může hrát dál,,NEW,,hry, aby se měl o čem bavit s kamarády ve škole, že...podívám se a napíši Ti další. Starec Marcel od Zvonu.
  • Smazaný uživatel 5 říjen 2009 11:56:37
    PlayerRiada: To zni jako pohadkova partnerka do zivota! Nechce si to manzel vymenit? Dokonce i toho maleho caparta bych mozna snesl, vsak zakopat na dvorku ho muzeme vzdycky... :-))

Jinak ano, jak rika Marcel, pro male chytre deti jedine PC (mimo vhodnejsi spektrum her je velikou vyhodou i castejsi lokalizace do cestiny). Pokud jdete po sci-fi, dovolil bych si doporucit napriklad velice kvalitni Knights of the Old Republic. Dale treba [link=http://games.tiscali.cz/reviews/fahrenheit/index.asp">Fahrenheit, ktery ho pravdepodobne absolutne uzemni. :-) Nebal bych se ale ani
  • Smazaný uživatel 5 říjen 2009 13:08:31
    THX-1138 wrote:
    PlayerRiada: To zni jako pohadkova partnerka do zivota! Nechce si to manzel vymenit? Dokonce i toho maleho caparta bych mozna snesl, vsak zakopat na dvorku ho muzeme vzdycky... :-))
    Si tedy odvázný chlapec, ze tohle ríkás :-) Já bych se asi bál, ze bych tímto rcením Playerku urazil.

PlayerRiada: Osobne bych ti doporucil jedno. Pokud uz más konzole, hrát nemá zádnou vetsí cenu. Smršt her je tam obdobná a jestli máš k tomu navíc mou oblíbenou PS3, ver mi, ze na ní vychází skutecné divy. Krom nedávno vidaného Uncharted 2 urcite vyckejte i na Heavy Rain, to se bude urcite chlapci hodne líbit, navíc ho to o zivote naucí mnohem víc nez celá školní docházka.
  • Smazaný uživatel 5 říjen 2009 13:16:21
    Ja deti nemam rad, netajim se tim... :D
  • Marcelzvon 5 říj 2009 14:00:41 414 příspěvky
    Viděn před 10 lety
    THX, to si vážně přepísk, a příště si to 2x rozmysli, takovejhle těžkej kalibr(vyloženě vo Facku na obě tváře...)...navíc vůči Dětem a Hráčkám! Nemáš rád Děti?! Tak si to nech laskavě pro sebe, a necpi se s Tím na veřejnost! Děkuji...a čekám na Omluvu, ehm čekáme
    na omluvu Já a Riada...Riada a já, třeba i pár dalších. O takovejhle věcech si laskavě dělej srandičky v hospodě , ale né Tady, o TABU se nežertuje, Frajer THX. Starec Marcel od Zvonu, doufám , že se to opět nevypaří, radši to sejvnu po odeslání.
  • Smazaný uživatel 5 říjen 2009 14:33:11
    Nebudu se omlouvat za to, ze jsem porusil jakesi tvoje tabu, kterym se mimochodem pasujes do pozice pana Kima Wonga z topicu o homosexualech. Radeji budu doufat, ze alespon Riada ma smysl pro elementarni cerny humor.

(Kdyby to jeste nekdo nepochopil, opravdu to byl vtip a opravdu neplanuje ma mysl zacernena vikendovou smazbou GTA vrazdit male deti.)
  • Marcelzvon 5 říj 2009 15:49:26 414 příspěvky
    Viděn před 10 lety
    No Coment a ani Ti nebudu psát SZ, když nevíš nic o TABU ve společnosti a mezi kamarády a kamarádkami, a že nevíš ani co je černý humor? Je to celé Tvůj problém..., ale prosím Tě již nikomu neubližuj, děkuji. Starec Marcel od Zvonu.
  • Marcelzvon 5 říj 2009 19:46:20 414 příspěvky
    Viděn před 10 lety
    Diščiplína muší bejt, vy kluci pitomi /pitomý,...vy si nevážíte ani toho, když sem zavítá nadějná hráčka a neumíte si toho vážit?! Jste podobně na facku jako některý frajeří na Doupěti, taky tam je hráček jak šafránu, a ty bulíci si taky nedaj pokoj a dorážej na ně...pak se divte volové , že vám sem nikdo nechodí, he...Marcel od Zvonu. Navíc si dávejte majzla u nováčků,že.
Přihlaste se pro reagování

Sometimes posts may contain links to online retail stores. If you click on one and make a purchase we may receive a small commission. For more information, go here.